Začala se stavět Tesla Hloubětín, jeden z největších rezidenčních projektů současnosti 

 • Začala se stavět Tesla Hloubětín, jeden z největších rezidenčních projektů současnosti 
  Slavnostním položením základního kamene projektu Tesly Hloubětín, které proběhlo za účasti místostarosty MČ Praha 9 Jana Jarolíma, hlavní architektky studia LOXIA Jany Mastíkové, vedoucího konsorcia společností VCES – BAK Zdeňka Pokorného a v prvním řadě zakladatele a šéfa realizující developerské společnosti Central Group Dušana Kunovského, odstartovala výstavba nové rezidenční čtvrti Tesla Hloubětín v Praze 9. 

  Na brownfieldu po bývalém podniku na výrobu rádií a televizí vyroste postupně zhruba 1500 nových bytů pro více než 3 tisíce lidí. Dříve zanedbaný a nepřístupný brownfield se na ploše téměř 67 tisíc m² promění v několika navazujících etapách na novou moderní a přátelskou rezidenční čtvrť.  Díky cenově dostupnějším bytům se projekt stal hned po zařazení na trh nejprodávanějším v Praze. „Za dva týdny od uvedení Tesly Hloubětín do prodeje jsme měli více než polovinu bytů z 1. etapy rezervovanou. Reagovali jsme uvolněním dalších etap do nabídky. Standardně přitom další byty zařazujeme do prodeje v delším časovém horizontu. Ceny se nám podařilo nastavit níže především díky důrazu na konstrukční optimalizaci a také díky tomu, že nám velká výstavba umožnila dosáhnout množstevních úspor,“ říká zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský.

  Central Group v nové čtvrti na své náklady postaví 2 nové moderní mateřské školy, které zdarma převede městské části, 7 dětských hřišť, venkovní fitness zónu nebo hřiště pro pétanque. V přízemí domů vznikne na téměř 6 tisících m² mnoho prostor pro obchody včetně supermarketu, restaurace, kavárny a řadu služeb.   Kromě dvou mateřských škol, veřejného parku a další vybavenosti se finančně podílíme také na kompletní rekonstrukci ulice Poděbradská a zkapacitnění a modernizaci čtyř velkých křižovatek,“ uvádí Dušan Kunovský. 

  Za architektonickým řešením stojí ateliér LOXIA a architektonický tým Central Group. Díky nim vznikne moderní rezidenční čtvrť s terasovitě ustupujícími domy s řadou industriálních prvků. Uvnitř čtvrti bude zklidněný vnitroblok s volnější a vzdušnější zástavbou s velkým veřejným parkem a pěší zónou s bohatou zelení. Projekt počítá i s řadou ekologických prvků jako jsou zelené střechy, retenční nádrže na dešťovou vodu pro zalévání zeleně nebo rekuperace.  Dokončení prvních domů v rámci 1. etapy, kterou staví konsorcium stavebních firem VCES – BAK, je plánované na konec roku 2024. Celá rezidenční čtvrť Tesla Hloubětín by měla být hotová kolem roku 2030.
   
  SDÍLET
  Další podobné články