Central Group nakoupil pozemky pro skoro tisícovku nových bytů

 • Central Group nakoupil pozemky pro skoro tisícovku nových bytů
  Největší rezidenční stavitel v zemi Central Group získal během první poloviny letošního roku do vlastnictví areály ve třech pražských lokalitách – na Žižkově, v Hloubětíně a ve Vysočanech. Na pozemcích, do nichž společnost investovala bezmála 750 milionů korun, plánuje vystavět téměř tisíc nových bytů. Do zahájení výstavby bude prostory v areálech pronajímat.

  Největší z akvizic v letošním roce byl nákup brownfieldu o rozloze necelých 15 tisíc m² na Jarově v Praze 3, kde během příštích let může vzniknout až 500 nových bytových jednotek. Pozemek se nachází mezi ulicemi Habrová a Na Jarově přímo u zastávky autobusu a v pěšky dostupné vzdálenosti ke stanici tramvajových linek. Původní výrobně-skladový areál čeká proměna na moderní městské bydlení, kde nebudou chybět ani prostory pro obchody, služby, restaurace a kavárny. Počítá se také s veřejným prostorem plným zeleně.

  Nedaleko jarovské lokality již nyní vzniká přeměnou opuštěného Nákladového nádraží Žižkov unikátní Parková čtvrť, která je dosud největším projektem developera. „Akvizicí areálu na Jarově jsme ještě více rozšířili své portfolio projektů na Žižkově. Tuto lokalitu vnímáme jako velmi perspektivní, což nám ostatně potvrzuje i obrovský zájem o náš nedaleký projekt Parková čtvrť. Nepochybujeme tak o tom, že zde nabídneme další unikátní a velmi úspěšný projekt,“ přibližuje důvody koupě šéf a zakladatel společnosti Central Group Dušan Kunovský.

  Nové projekty vzniknou i na Praze 9

  Další dvě investice společnosti směřovaly do Prahy 9, která je nejrychleji se rozvíjející částí metropole. První pozemek se nachází ve Vysočanech v docházkové vzdálenosti od stanice metra Kolbenova. Na místě současného výrobně-obchodního objektu tu v budoucnu může vzniknout projekt až se 180 byty.

  Druhá lokalita leží v blízkosti metra Hloubětín. Místo areálu, v němž v současné době sídlí převážně menší ordinace, zde společnost plánuje vystavět projekt, který nabídne až 130 moderních bytů. Součástí nových objektů budou i nové komerční prostory, ve kterých se počítá i se zachováním prostor pro zdravotnické služby.

  „Zaměřujeme se především na velké projekty na brownfieldech, na kterých vybudujeme zcela nové čtvrti. Tyto velké projekty bychom ale rádi doplňovali i menšími lokalitami s výbornou dopravní dostupností. To je přesně případ obou nových akvizic v Praze 9, které se nachází jen několik minut pěšky od metra a jsou zároveň i v blízkosti tramvajových linek,“ popisuje hlavní výhody budoucích projektů Kunovský.

  Stejně jako u ostatních průmyslových areálů ve svém vlastnictví bude Central Group do doby, než bude možné zahájit výstavbu, prostory pronajímat.

  Koncepční hmotová studie využití území na Jarově – vizualizace Jakub Cigler Architekti

  Central Group letos na akvizice vyčlenil 2,5 miliardy

  Těmito pozemky ale letošní nákupy společnosti nekončí. Central Group má pro tento rok na nákup nových pozemků připraveno ještě přes 1,5 miliardy a nadále aktivně hledá další pozemky pro rezidenční výstavbu.

  „Investiční příležitosti hledáme i v této nejisté době, kdy se řada ostatních investorů stahuje a banky zastavují financování nových projektů. Naší velkou výhodou je to, že nečerpáme žádné bankovní úvěry a všechny akvizice financujeme z vlastních zdrojů. Díky tomu jsme schopni pozemky a komerční areály vykoupit rychle a s okamžitou platbou ceny hned při podpisu kupní smlouvy," doplňuje Dušan Kunovský.

   
  Titulní vizualizace: Koncepční hmotová studie využití území na Jarově – vizualizace Jakub Cigler Architekti
   
  SDÍLET
  Další podobné články