Ekospol zahájil prodej výjimečných parcel pro stavbu luxusních vil v atraktivní lokalitě

 • Ekospol zahájil prodej výjimečných parcel pro stavbu luxusních vil v atraktivní lokalitě
  Dlouhodobý developerský lídr Ekospol zařadil do prodeje čtyři výjimečné parcely v Praze 6 – Suchdole v projektu nazvaném Parcely Alšova vyhlídka. Exkluzivní lokalita nacházející se na okraji Prahy těsně sousedí s chráněným územím a je tedy ideálním místem pro výstavbu luxusní vily. Jak už název napovídá je to krajinný kout, kde inspiraci pro své obrazy hledal oblíbený český malíř Mikoláš Aleš. 
   
  „Alšova vyhlídka nabízí naprosto výjimečné parcely v exkluzivní lokalitě s nádherným výhledem na přilehlé chráněné území. Parcely leží v klidné lokalitě Praha 6 - Suchdol, kterou pro její malebnost v minulosti vyhledávali přední čeští malíři v čele s Mikolášem Alšem. Po něm je pojmenovaná osamoceně stojící skalnatá Alšova vyhlídka. Přímo kolem pozemku vede naučná stezka Roztocký háj – Tiché údolí, která na svých zastaveních upozorňuje na výjimečné zástupce fauny a flóry zdejší přírodní rezervace rozkládající se v malebném údolí Únětického potoka,“ přibližuje výjimečnost okolí generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec. 
   
  V nabídce jsou celkem čtyři parcely připravené k výstavbě. Nejmenší má rozlohu 681 metrů čtverečních a největší 1093 metrů čtverečních. Samozřejmostí jsou kompletní inženýrské sítě přivedené na hranici parcel. Ty sice leží na okraji Prahy, přesto jsou dobře dopravně dostupné. Na nejbližší autobusovou zastávku je to pěšky osm minut, cesta do centra MHD zabere jen 20 minut. Ještě o pět minut rychleji je to vlastním autem.
   
  „Svou polohou v klidné části Prahy v bezprostřední blízkosti nedotčené přírody jde o jedny z nejlepších pozemků pro stavbu rodinného domu, jaké jsou nyní na trhu k dispozici. Návaznost na hromadnou dopravu uspokojí lidi toužící bydlet ve městě, přírodní rezervace v sousedství pak potěší i lidi hledající klidné místo pro rodinný život. Alšova vyhlídka spojuje výhody městského bydlení s přínosy života v klidu přírody,“ doplňuje Korec a dodává, že Ekospol aktuálně nabízí také parcely ve vyhledávaných Kbelích.
   
  Suchdol je atraktivní lokalita pro výjimečné bydlení
   
  Suchdol v současnosti nabízí plnou občanskou vybavenost, sídlí zde například první bezbariérová základní škola v Česku či Česká zemědělská univerzita. Právě její Sportcentrum v Suchdole provozuje krytý bazén, který může využívat i veřejnost. Unikátem jsou polární sluneční hodiny umístěné nedaleko Suchdolského náměstí.

  Tiché údolí ležící v bezprostřední blízkosti parcel je známé svými vodními mlýny ležícími na Únětickém potoku, jeden si dokonce vyhlédli filmaři a natočili v něm seriál Byli jednou dva písaři. Na údolí Únětického potoka navazuje skalnatý hřeben Kozí hřbety, který vyhledávají hlavně horolezci. Právě odtud pochází bronzový poklad, unikátní archeologický nález z roku 1928. Jde o šest dýk, které patří k nejvýznamnějším nálezům starší doby bronzové ve střední Evropě.
   
  Význam celé lokality dokládá i to, že z Hradčan přes Suchdol, Kozí hřbety a Únětice vedla v minulosti obchodní stezka, takzvaná Velká cesta – Via Magna, spojující západní Evropu s Byzantskou říší.

   
  SDÍLET
  Další podobné články