Hrst tipů pro ty, kdo hledají nové bydlení v Praze a širším okolí

 • Hrst tipů pro ty, kdo hledají nové bydlení v Praze a širším okolí
  Hlad po novém bydlení neutuchá. Aktuálních projektů je ovšem stále málo a pokud ano, to nejlepší z nich už je lidově řečeno „vyzobáno“. Řada zájemců proto hledá, nebo lépe řečeno hlídá každý nový projekt, který se objeví na trhu. To platí nejen pro investory, ale zejména pro ty, kdo hledají byty k vlastnímu bydlení, protože od dubna letošního roku začínají platit přísnější kritéria pro posuzování žadatelů o hypotéku a každý „levnější“ nebo zajímavější byt projektu je obvykle k mání jen na začátku jeho prodeje. 

  Udělali jsme za vás malý průzkum toho, co by se v nejbližší době, či do konce roku, mohlo objevit na pražském bytovém trhu, počítaje v to i byty v širším okolí Prahy, neboť o ty je kvůli cenové láci stále větší zájem. Jedná se o připravované projekty, kde ještě není možné z různých důvodů byty prodávat. Většinou jsou tzv. v předprodeji, jinde je už znám i přibližný termín zahájení prodeje. Obojí je ale třeba brát s rezervou, protože díky protahovaným stavebním řízením a jiným stavařským problémům není nic jisté.

  Tak tedy, co jsme zjistili a rozdělili do jednotlivých lokalit, abychom vám zjednodušili hledání:

  Praha 5 a okolí
  Lihovar, Nová Waltrovka, Loděnice, Bydlení Hořovice

  Na Smíchově, v místě jednoho z největších původních pražských lihovarů Fischl a synové, vyroste rezidenční komplex Lihovar, který nabídne zhruba 600 bytů s dispozicemi od malých 1 + kk až po luxusní velkorysé 5 + kk se střešní terasou a vířivkou a výhledem na Vyšehrad, Pražský hrad a celé údolí Vltavy.  Úctyhodný počet moderních bytů v této historicky bývalé industriální čtvrti však nesleduje „pouhé“ bydlení, ale má ambici stát se součástí nově vznikající originální kulturní a společenské enklávy Smíchova s atmosférou pulzujícího života díky projektovanému „domovnímu“ foodmarketu a řadě kaváren, bister a obchůdků včetně vlastní pětipatrové umělecké galerie. Zajímavým prvkem rezidenčního komplexu budou staré kovové konstrukce produktovodů, ze kterých poroste zeleň a bude jimi protékat voda. Severní hranu areálu doplní dětské a streetballové hřiště i komorní psí park.

  Rezidenční komplex Lihovar - originální bydlení v kulturní a společenské enklávě v bývalé industriální čtvrti Smíchova

  Nová Waltrovka v Jinonicích navazuje na již úspěšně dokončený projekt nové městské čtvrti, který zde vznikla na území bývalé továrny Walter. V další fázi zde na půli cesty mezi stanicemi metra B Radlická a Jinonice postupně vznikne více než 500 prémiových bytů, dvě moderní kancelářské budovy, designový hotel, základní škola, nové centrální náměstí i velké sportovní nebo dětské hřiště. V 1. etapě je v prodeji 75 bytů v budovách H1 a H2 s dispozicemi od 1 + kk až po 4 + kk. Většina bytů má vlastní terasu nebo lodžii, v domech jsou k dispozici dvoupodlažní garáže pro pohodlné parkování, sklepní koje či oblíbený prostor pro mytí kol a kočárků.

  Nová Waltrovka - v pokračování úspěšného projektu se kromě 1. etapy připoravují do prodeje i byty dalších etap

  Pražské ceny vyhánějí klienty a tím také investory ven z města. Projekt v Loděnici (okres Beroun) je příležitostí, jak získat relativně cenové dostupné bydlení v lokalitě s dobrou dostupností Prahy. Jak po „staré Berounské“, tak po dálnici D5 se na hranici Prahy ve Zličíně dostanete do 10 minut. Na pozemku o rozloze 1,1 ha se v minulosti nacházely hospodářské budovy. Teď by se tu měly „nabízet kvalitní řadové domy ve stylu Skanska Livo pro lidi, kteří hledají klidné bydlení na západní hranici Prahy s dobrou dopravní dostupností do jejího centra.

  Obytný soubor Loděnice - řadové domy ve stylu Skanska Livo

  Hořovice jsou sice od Prahy trochu vzdálené, ale když nemusíte být v hlavním městě denně, pak se tam autem z nedalekého nájezdu dopravíte už za 25 minut, vlakem pak budete na Smíchově za pouhých 45 minut.  Projekt Bydlení Hořovice má za sebou již první zcela vyprodanou etapu. Na spadnutí je však již prodej bytů 2. etapy. Jde o typicky městskou zástavbu umístěnou na okraji města v blízkosti brdských lesů, přitom ale také v sousedství věhlasné hořovické nemocnice a zámku se zámeckým parkem. Nová várka bytů v nízkopodlažních domech zahrnuje stejně jako v předchozí etapě byty v dispozicích 1 + kk až 4+ kk. Standardním vybavením všech bytů jsou například prémiová velká francouzská okna včetně příprav pro venkovní žaluzie. V posledním podlaží bude klientům bez příplatku k dispozici i příprava pro chlazení (klimatizace). A to vše v cenové relaci, která je pražskému průměru dosti vzdálená.

  Bydlení Hořovice - na okraji města i brdských lesů

  Praha 6 a okolí
  Rezidence Juliska, Nová Kněživka, AURA STATENICE, ICON Park


  Pamětníci si jistě vzpomenou, že dejvická Juliska byla domovem stadionu legendárního armádního fotbalového klubu Dukla Praha. Dnes se v jeho sousedství rodí projekt trojice rezidenčních domů Rezidence Juliska, jenž bude zahrnovat 79 bytů v dispozicích 1 + kk až 4 + kk. Součástí komplexu, jehož výstavba byla zahájena v roce 2021, bude privátní vnitroblok se zelení, dětské hřiště, workoutová i odpočinková zóna a v neposlední řadě veřejná komunitní zahrádka. Zahájení prodeje bytů vzdálených jen tři stanice tramvají od „kulaťáku“, tedy centrálního náměstí Dejvic, se plánuje ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

  Rezidence Juliska - rezidenční bydlení v zeleni ve vyhledávané lokalitě Dejvic

  Prakticky hned za sjezdem k ruzyňskému letišti na okraji obce Tuchoměřice se připravuje projekt Nová Kněživka.  V areálu bývalého vepřína vznikne ubytovací zařízení/apartmánový hotel se zhruba 40 účelně zařízenými apartmány, které budou určeny pro rekreační a ubytovací účely. V přízemí se počítá s komerčním prostorem, ve kterém by mohla být zřízena restaurace, minipivovar anebo jiné podobné zařízení. Navíc bude ještě v nejvyšším podlaží místo pro další služby typu wellness, případně masáže, kosmetika apod. Kromě jiného zde u autobusové zastávky U dvora již delší dobu funguje developerem vybudované dětské hřiště. Termín dokončení se předpokládá ke konci roku 2023.

  Nová Kněživka – apartmány nejen pro vlastní bydlení, ale i jako zajímavá investice

  Bydlení AURA – STATENICE je možné považovat za téměř pražské, i když se nachází za hranicí metropole. Z obce v údolí Únětického potoka je to však pouze 11 kilometrů do centra hlavního města. Nové rezidenční bydlení, určené zejména rodinám s dětmi, sází na klidné krajinné zázemí s dobrou dostupností do města. Ve 2. čtvrtletí tohoto roku by měla přijít do prodeje I. etapa, kterou tvoří 79 rodinných domů o výměře 160 až 300 m čtverečních. Poměrně rozlehlé luxusní vily navrhlo mezinárodní architektonické studio Siebert + Talaš. Součástí domů jsou také rozsáhlé zahrady o mimořádné velikosti od 800 do 1500 metrů čtverečních. V následujících fázích je plánována výstavba nejen dalších rodinných domů, ale také i bytů v dispozicích 1 + kk až 4 + kk, kde nebudou chybět i komerční prostory. S dokončením projektu se počítá v roce 2024.

  AURA - STATENICE - ideální rezidenční bydlení pro rodiny s dětmi s dobrou dostupností Prahy

  Kladno lze v souvislosti s Prahou prakticky považovat za souměstí. Nepochybně se to ještě více zvýrazní v roce 1929 dokončením nové trati rychlovlaku, která odtud povede přes letiště až do centra hlavního města, kam se tak dopravíte již do půl hodiny. To nesporně přispívá k atraktivitě projektu ICON Park v kladenské čtvrti Dubí, kde by se mělo postavit na 230 bytů v dispozicích 1 + kk až 4 + kk. Projekt má ambici stát se nejmodernějším na Kladensku. Uprostřed komplexu bytových domů vznikne park rozdělený do tří relaxačních zón. Jedna jako místo pro odpočinek, druhá aktivní s venkovní posilovnou a hřištěm pro děti, třetí reprezentuje komerční prostory s kavárnou, obchodem a školkou.

  ICON Park - moderní bytový komplex v kladenské čtvrti Dubí

  Praha 7 
  SO-HO Rezidence 
  V Holešovicích se v druhé polovině února začala stavět v SO-HO Rezidence. V úvodní etapě je již v prodeji 148 výjimečných bytů a loftů s industriálním charakterem. Celkem však na místě současného zanedbaného parkoviště a nevyužívané industriální budovy vznikne moderní rezidenční komplex s téměř pěti sty byty. V nabídce jsou již vybrané byty první a druhé etapy industriálního charakteru. Pro představu kupříkladu byty loftového typu se světlou výškou místností téměř čtyři a půl metru, v části vnitrobloku ještě s předzahrádku, nebo byty v druhém patře s nadstandardní světlou výškou více než tři a půl metru či v posledních patrech dvoupodlažní mezonety v dispozici 3 + kk až 4 + kk. V přízemí první etapy projektu vznikne promenáda s obchody místního charakteru, fitness, kavárnou a i známou holešovickou Toustárnou. Kdo nenajde ten svůj správný byt bude mít ještě šanci ve 3. čtvrtletí tohoto roku, kdy se začnou prodávat byty třetí etapy.

  SO-HO Rezidence – v prví etapě na 150 výjimečných bytů a loftů s industriálním charakterem

  Praha 9 
  Čtvrť Emila Kolbena 2 - dům Alfred, Zelené Město Heights

  Dříve byla vysočanská „Kolbenka“ symbolem industriální chlouby Prahy, v současnosti se stává moderní pražskou čtvrtí s kompletní občanskou vybaveností a mnoha možnostmi sportovních a relaxačních aktivit. V další etapě projektu Čtvrť Emila Kolbena 2 - dům Alfred vznikne celkem 179 bytů a 6 obchodních jednotek. Nejvyšší patra domu zaujímají loftové byty s vlastní střešní terasou. Devízou nové čtvrti je hezké prostředí klidného a bezpečného veřejného prostoru včetně parku s dětským hřištěm a naučnou stezkou. Projekt skandinávského investora je připravován podle požadavků mezinárodní certifikace BREEAM na úrovni Very Good, což v úplnosti charakterizuje vztah developera k výstavbě bydlení respektujícímu životnímu prostředí. Energii do společných prostor bude dodávat vlastní fotovoltaická elektrárna.

  Čtvrť Emila Kolbena dům Alfred - další etapa úspěšného projektu ekologického bydlení podle mezinárodní certifikace BREEM

  Zelené Město Heights je další etapou již velmi známého projektu Zeleného Města. Také tato etapa využívá přitažlivý charakter přírodního prostředí ke vzniku stylového bydlení na okraji Jarova a Hrdlořez. Tentokráte se jedná o dvě výškové desetipodlažní budovy, které budou poskytovat velké části svých rezidentů krásné dokonalé výhledy nejen na blízký třešňový sad, ale i do širokého okolí. V obou je navrženo celkem 233 bytů o velikostech 1 + kk až 4 +k k a výměrách 34 m² až 100 m². V projektu se nacházejí také 2 komerční prostory. Obytný komplex za supermarketem Kaufland a smyčkou konečné stanice několika tramvajových linek slibuje kromě jiného také výbornou dostupnost centra Prahy a skvělou občanskou vybavenost.

  Zelené Město  Heights - další etapa úspěšného projektu, tentokráte s byty s krásným výhledem ve dvou dvě výškových budovách

  Praha 10 a okolí
  Moje Kubáň, HAPPI Milánská, Rezidence Astronautika


  Na Kubánském náměstí v srdci Vršovic dojde ke kompletní rekonstrukci někdejšího společenského domu, který je představitelem moderní architektury šedesátých let minulého století. Ve dvou budovách projektu Moje Kubáň zde vznikne netradiční bydlení. V budově A naleznete převážně byty o dispozici 2 + kk zahrnující obytné patro a několik minimalistických apartmánů. V budově B se budou nacházet účelné jednotky o velikosti 1 + kk vhodné na investici a dalšímu pronájmu. 

  Moje Kubáň - netradiční bydlení v menších bytech vhodných k investici a dalšímu pronájmu

  Milánská je jednou z ústředních komunikací v Horních Měcholupech (Praha 15). V plánovaném domě známé developerské společnosti zde vznikne u této ulice ve finském stylu v projektu HAPPI Milánská nových bytových jednotek v dispozicích od 1 + kk do 4 + kk a velikosti až 99 m². Zvláštností projektu bude v novodobé české premiéře progresivní technologie výstavby s použitím metody zvané prefabrikace. Konstrukce pavlačí a balkónů, stejně jako všechny nosné svislé a vodorovné konstrukce a rovněž koupelny v projektu, budou vyrobeny z prefabrikovaných betonových dílců. Zvolená technologie umožní nejen efektivnější a preciznější výstavbu, ale zároveň i vyšší finální kvalitu realizovaného díla. Kromě standardních sklepních kójí nebo komor, kočárkárny, prostor pro mytí kol a psů jistě zaujme i komunitní terasa v 6. podlaží a spousta zeleně v klidném vnitrobloku nebo v podobě popínavých rostlin na fasádě domu. Součástí projektu jsou tři komerční prostory vhodné pro drobné obchody a služby, jeden s terasou v parteru budovy.

  HAPPI Milánská - bydlení v bytech ve finském stylu

  Investor, který je jedničkou na trhu pasivního zdravého a ekologického bydlení, přichází na Praze 12 s projektem Rezidence Astronautika. Tak jako v mnoha jeho jiných případech je název projektu volen tematicky. V tomto případě je „inspirován kosmickou tématikou, která umožní odhalit novou dimenzi času stráveného s rodinou a přáteli.“ Třináctipodlažní rezidence obsahuje 104 jednotky s dispozicemi 1 + kk až 4 + kk a komerčními prostory.  Standardem je kromě komfortního a zdravého bydlení využití nejmodernějších technologií a vysokých požadavků na vybavenost bytů a dalších služeb. 

  Rezidence Astronautika - ekologicky zdravé bydlení inspirované kosmickou tématikou

  V létěa, nejpozději na začátku podzimu se k našemu průzkumu vrátíme zpátky, abychom vám představili další projekty, které by neměly ujít vaší pozornosti.
   
  SDÍLET
  Další podobné články