Nová nemovitostní skupina Topestates se zaměřením na prémiové bydlení chce již tento měsíc představit svůj první projekt

 • Nová nemovitostní skupina Topestates se zaměřením na prémiové bydlení chce již tento měsíc představit svůj první projekt
  Svůj vstup na trh dnes oznámila nová nemovitostní skupina Topestates, jejíž součástí je jak developerská, tak stavební divize. Soustředit se bude převážně na prémiový rezidenční development a na polyfunkční projekty s převládající funkcí bydlení, a to v Praze, Brně a Bratislavě. V současné době již pracuje na několika projektech s celkovými investičními náklady přes 5 miliard korun, první z nich chce představit ještě tento měsíc. Skupinu založili Petr Teplý, bývalý partner T.E Development a Dušan Dvořák, akcionář Topestates Holding.

  „Jsme mladá a ambiciózní firma, která chce trochu rozvířit současný development nadčasovým designem a důrazem na prožitek z bydlení v jednotlivých projektech. Proto se nehodláme stát obrovským developerem, naší ambicí je do budoucna prodávat přibližně 100 bytů každý rok,“ říká Petr Teplý, spoluzakladatel skupiny Topestates.

  „Dali jsme dohromady tým zajímavých lidí a vytvořili si vlastní pravidla fungování a procesů, aby se naplno využily zkušenosti každého z nás. Vzájemně se chceme maximálně obohatit a vytvořit tak vždy to nejlepší. Cítíme velkou zodpovědnost za kvalitně provedené a navržené stavby, ve kterých se budou psát životní příběhy všech jejich obyvatel,“ doplňuje Dušan Dvořák, druhý spoluzakladatel skupiny Topestates.

  Součástí týmu mladé firmy jsou zkušení lidé z oboru, kteří řešili realizace rozsáhlých projektů nejen v České republice, ale například i v New Yorku nebo Rusku. Oba zakladatelé Petr Teplý a Dušan Dvořák mají dlouholeté zkušenosti v oblasti developmentu a stojí například za celosvětově oceňovaným pražským rezidenčním projektem Sakura. Ředitelkou developmentu je Simona Kovalská Sommerová, která měla na starosti například přípravu pražského Západního města nebo projektu Port Karolína. Výrobní ředitel Filip Kašík byl zase hlavním projektovým manažerem při realizaci extrémně náročné stavby nejvyššího bytového domu v ČR, luxusní pražské rezidence V Tower.

  Skupina Topestates aktuálně připravuje několik prémiových projektů v Praze, Brně a Bratislavě. Ty by měly po svém dokončení nabídnout několik desítek tisíc kancelářských a retailových ploch a přes tisíc bytů. Celková investice do těchto projektů by měla dosáhnout 5 miliard Kč. První z nich umístěný v Praze chce developer představit již v následujících týdnech, další jsou v raných fázích přípravy.
   
  SDÍLET
  Další podobné články