Originální loftové bydlení v Parvi Cibulka oslavuje glajchu

 • Originální loftové bydlení v Parvi Cibulka oslavuje glajchu
  Společnost YIT úspěšně dokončila hrubou stavbu unikátního rezidenčního projektu Parvi Cibulka, který v pražských Košířích vzniká přestavbou bývalé továrny Meopta. Celkem zde vyroste 150 nízkoenergetických bytů loftového typu v několika variantách – s vysokými stropy, vestavěnými patry, galeriemi, skyboxy či střešními terasami. Finální kolaudace jednotek je plánována na léto 2022 a noví obyvatelé se pak budou moct stěhovat koncem téhož roku.

  Aktuálně došlo v projektu Parvi Cibulka k osazení oken v 1. až 5. podlaží. V bytových jednotkách se nyní montují stěny a příčky, ocelové konstrukce galerií a rozvody technického zařízení budovy. Vnitřní vrstvené stěny z nejmodernějšího materiálu zvolil developer s důrazem na výborné akusticky izolační vlastnosti. Nejvyššího komfortu pro budoucí majitele se dosáhne opláštěním deskou se zvýšenou únosností a například při použití běžného vrutu udrží až 34 kg na jeden kotevní bod. Navíc při zavěšování předmětů není nutné předvrtání ani hmoždinky.  Dále se v bytech osazují vícevrstvé dřevěné biodesky na galerie a probíhají pokládky hrubých podlah v systému suché výstavby. Práce samozřejmě postupují rovněž na fasádě, kam se při zachování původní podoby lepí tepelné izolace a fasádní pásky. Ve společných prostorech pak pokračuje realizace výtahových šachet, vodovodních přípojek a kotelny.

  O architektonický návrh projektu se postaral renomovaný architekt Jakub Cigler, který zachoval industriální charakter stavby a sladil jej s moderními finskými prvky, kdy například v interiérech vsadil na kombinaci přírodních materiálů se sklem, ocelí a cihlami. „Budova Meopty dominuje panoramatu Cibulky již od 60. let minulého století a vždy na mne působila jako velký parník zakotvený v části města. Tuto důstojnost jsem se snažil v celém projektu ponechat. Parvi Cibulka tvoří v podstatě sedm bytových domů v řadě, díky centrálnímu vstupu se službami v pasáži však přitom působí jako rezidenční palác,” doplňuje architekt Cigler.

  Stylové bydlení i pro rodiny s dětmi

  V bývalé továrně developer vytvoří celkem 150 bytových jednotek o dispozicích 1 + kk až 5 + kk a velikostech od 44 m2 do 250 m2 v mnoha variantách. „Parvi Cibulka láká zájemce o moderní bydlení, kteří chtějí, aby jejich domov měl styl a dýchal jedinečnou atmosférou. Kromě industriálních prvků loftového bydlení oceňují především velkou míru variability bytových řešení, z nichž si vybere každý podle svých potřeb,“ říká obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová a dodává: „Například jednotky Kreativ lze v průběhu času rozšířit o nové galerie, což přivítá pár či rodina plánující další děti."   Horní patra budovy jsou pak rezervována pro jednopodlažní byty Panorama. Ty zahrnou rovněž čtyři jedinečné penthousy, prosklené po celém obvodu a s nádhernými výhledy na Prahu, které si zamilují milovníci luxusu. Doplní je totiž nadstandardní technické řešení a velké střešní terasy se zelenými zahradami.“ Další jednotky s označením Gallery představují klasické lofty s vestavěnou galerií. Kategorie Duplex nabízí standardní mezonetové byty se dvěma patry. Jednotky pojmenované Industrial zase ozvláštní výška stropů až 4,5 metru, což zajistí prosluněný a vzdušný interiér. Pro zájemce nachystala YIT vzorový byt, jehož návštěvu lze uskutečnit po domluvě s obchodními zástupci.

  Klidné zázemí přímo pod okny

  Budova o šesti nadzemních podlažích zahrnuje rovněž devět komerčních ploch, v nichž vznikne například kavárna či prostor pro menší fitness. Součástí projektu se stanou kočárkárny, místnosti pro mytí kol a psů i sdílená dílna. Parvi Cibulka stojí naproti již dokončené rezidenci Aalto Cibulka. Oba propojuje společná recepce a soukromý park o rozloze 7000 m2. Určen je výhradně pro rezidenty, kteří mohou na spoustě laviček relaxovat při pohledu na uklidňující vodní prvek, a přitom zde v klidu a bezpečí nechat své děti naplno využívat dětské hřiště.  Spojen s přírodou i městem

  Projekt doslova leží v obklopení přírody, jen pár kroků od něj začíná přírodní park Košíře-Motol. V něm se nachází plno romantických zákoutí, jež vybízí k dlouhým procházkám. Volný čas lze trávit také na nedalekém devítijamkovém golfovém hřišti, v centru Squashpark Cibulka nebo na motokárách v Greyhound parku. Děti ocení vyjížďku v legendárním historickém motoráčku, jehož zastávka stojí jen 5 minut chůze od projektu.  Lokalita disponuje dobrou občanskou vybaveností a výborným spojením do centra města. Za pouhých 10 minut jízdy autem se dostanete do středu Smíchova, který nabízí spoustu možností k nákupům i zábavě. Přímo u Parvi Cibulka se navíc nachází autobusová zastávka zajišťující spojení na tramvaj či metro.
   
  SDÍLET
  Další podobné články