V projektu Aalto Cibulka otevřeli vzorový byt

 • V projektu Aalto Cibulka otevřeli vzorový byt
  Společnost YIT otevírá ve svém projektu Aalto Cibulka, jenž bude dokončen na sklonku roku, zařízený vzorový byt. Návštěvníci si jej mohou v premiéře prohlédnout v rámci dne otevřených dveří 18. září od 14 do 18 hodin. Na akci se mohou setkat i s patronkou projektu Terezou Brodskou, oblíbenou herečkou a manželkou známého fotografa Herberta Slavíka, jejíž nadační konto Dětská chirurgie Motol developerská společnost dlouhodobě podporuje.

  V bytovém komplexu Aalto Cibulka najdou zájemci o nové bydlení vzorový byt kategorie 3 + kk, navržený designérkou YIT Stavo Lenkou Hlaváčkovou Schubertovou. Ta zvolila kombinaci tří základních barev, a to bílé, šedé a žluté, které se prolínají celým prostorem. Zejména žlutý akcent pak vizuálně propojuje jednotlivé místnosti.   Barevné ztvárnění spolu s dřevěnou podlahou v materiálu dub REEF tvoří nosnou osu celého návrhu a dává bytu charakteristický ráz. Každý pokoj jsem pak vyzdobila ještě individuálním výrazným motivem, navázaným na celkovou kompozici. Jako vždy jsem vše stavěla na základech severského stylu – jednoduchosti, čistotě linií, přírodních materiálech a neutrálních barvách, oživených poutavými prvky a doplňky,“ vysvětluje designérka. 
   

  Obývací pokoj a kuchyň tvoří jeden celek

  Obývací pokoj vzorového bytu je propojen s kuchyňským koutem, v němž je umístěna kuchyňská linka ve tvaru písmene L v provedení bílá a dub. „Stěny pokoje zdobí kombinace bílé malby a šedé stěrky, barevný motiv žluté se tu výrazně uplatňuje na koberci z limitované série Art,“ popisuje Lenka Hlaváčková Schubertová.  Vybavení prostoru sestává z dubového jídelního stolu a bílých židlí, replik židlí DAR navržených manželi Eamesovými. K posezení je určena bílá sedací souprava, kterou vkusně doplňuje skleněný konferenční stolek s dřevěnými nohami v přírodním materiálu „dub“. S barevným provedením korespondují také dekorativní polštářky a taburet. Na zdi se šedou stěrkou upoutají designové hodiny značky Karlsson, na protější stěně nad jídelním stolem pak zajímavá tapeta s černobílou grafikou, jež se ve větším zobrazení objevuje i v ložnici.

  Ložnici vévodí výrazná tapeta

   

  Zmíněná tapeta – černobílá grafika ženy, doplněná velkými květy, vše s barevným žlutým akcentem – jednoznačně dominuje celému prostoru ložnice. Květinový motiv tohoto dekorativního prvku se ve zmenšené podobě opakuje i na protilehlé stěně. Bílé zdi ložnice oživuje elegantní šedá na koberci, přehozu a závěsech. Bílou postel v místnosti ještě doplňují černé noční stolky a zajímavé svícny.


  Do dětského pokoje nuda nepatří 

  „Také dětský pokoj je laděný do tónů šedé, žluté a bílé. Chtěla jsem, aby byl maximálně světlý, ale nikoli nudný jen s bílými zdmi. Jako leitmotiv celého prostoru se proto vine stěna v šedé barvě s diagonálními bílými prolisy,“ říká designérka. Převážně bílý nábytek pak kombinuje se žlutými doplňky.   Světlo do ukázkového bytu přivádějí osvětlovací tělesa firmy EGLO, která jsou dalším spojujícím prvkem všech místností. 


  Aalto Cibulka – na vlně finského bydlení

  Projekt Aalto Cibulka vyrůstá v příjemném a klidném prostředí v těsné blízkosti přírodního parku Košíře-Motol, přitom v lokalitě jen pár minut vzdálené od centra Smíchova. Šesti- až sedmipodlažní dům má tvar vlnovky, na níž odkazuje i jeho název (aalto znamená ve finštině vlna / vlnovka) a která připomíná zvlněné břehy finských jezer. Jezírka proto budou součástí parku, jenž vznikne přímo před budovou.  Komplex zahrnuje celkem 250 nízkoenergetických bytů ve finském stylu v dispozicích 1 +  kk až 5 + kk s balkony či předzahrádkami, v nejvyšším patře se nachází penthousy s velkými terasami a krásnými výhledy. 

  Kolaudaci developer plánuje na konec letošního roku.

  SDÍLET
  Další podobné články