V projektu Ranta Barrandov dokončili hrubou stavbu první etapy

 • V projektu Ranta Barrandov dokončili hrubou stavbu první etapy
  Projekt Ranta Barrandov od společnosti YIT má hotovou hrubou stavbu první etapy. Téměř 50 procent bytů je již prodáno, volných je ještě 78 jednotek. Na konec roku je naplánována kolaudace a obyvatelé se budou moci nastěhovat na jaře 2021. Připravuje se také spuštění druhé etapy. Celý komplex bude tvořit osm bytových domů. 

  V hrubé stavbě vyrostly železobetonové konstrukce čtyř budov první etapy a nyní se postupně osazují okna. Uvnitř domů se pracuje na příčkách, montují se rozvody a v brzké době se začnou nanášet omítky. Venkovní práce se aktuálně zaměřují na střechy a fasády objektů.   „Při výstavbě areálu Ranta Barrandov přesně dodržujeme stanovený harmonogram. V současnosti byla dokončena hrubá stavba bloku čtyř budov, kolaudaci této fáze projektu očekáváme v listopadu letošního roku. V dubnu 2021 by se pak měli stěhovat noví obyvatelé,“ uvádí Dana Bartoňová, obchodní ředitelka YIT Stavo. 

  Realizace první etapy byla zahájena loni v lednu, na trh přinese 141 nízkoenergetických bytů ve finském stylu. Developer je nabízí v dispozicích od 1 + kk do 5 + kk a velikostech 32 m2 až 140 m2. K většině jednotek náleží balkon, terasa či předzahrádka. Zájemci si mohou vybrat podlahové krytiny, obklady, dlažby a interiérové dveře z několika variant standardního vybavení. Přímo v online konfigurátoru na webových stránkách mají možnost si vyzkoušet, jak bude interiér jejich bytu vypadat.   „V celém projektu počítáme s řadou komerčních prostor pro drobné obchody a služby, v nichž mohou vzniknout například lékárna či prodejna čerstvého pečiva. Zároveň se rozvíjí i sousedství areálu, kde jiný investor plánuje supermarket, další nebytové jednotky a multifunkční sportoviště. Zdejší lokalita tak bude pro bydlení ještě atraktivnější,“ dodává Dana Bartoňová.   Projekt Ranta Barrandov roste v ulici Wassermannova v městské části Praha 5. Rezidenční komplex vzniká ve dvou etapách. Bude ho tvořit celkem 8 bytových domů s proměnlivou výškou mezi čtyřmi až osmi nadzemními podlažími. O architektonické řešení se postaral ateliér C.A.I.S. architekti, který respektoval rysy skandinávské architektury, jež je pro YIT typická. V okolí se nachází veškerá občanská vybavenost, výhodou je dobrá dopravní dostupnost centra i blízkost přírody. Projekt nabídne rovněž bezpečný park ve vnitrobloku, kde se nacházejí předzahrádky příslušných bytů.
   
  SDÍLET
  Další podobné články