CRESCON zahájil v Krkonoších realizaci rekreačního bydlení, které je ale i zajímavou investicí!

 • CRESCON zahájil v Krkonoších realizaci rekreačního bydlení, které je ale i zajímavou investicí!
  Developerská společnost Crescon právě zahájila v krkonošských Vítkovicích přípravné stavební práce pro realizaci luxusního rezidenčního komplexu s hotelovými službami Aldrov Apartments & Resort. Tento atraktivní typ moderního rekreačního bydlení však nemusí sloužit jen k sezónní rekreaci, ale může být také zajímavou investicí k pronájmu. Výnos ze zdejších apartmánů by se mohl pohybovat kolem 4 %.
   
  V situaci, kdy plynulou výstavbu developerských projektů v Praze brzdí komplikované stavební řízení a bytů je nedostatek, nedokáže rezidenční trh uspokojit poptávku jak zájemců o vlastní bydlení, kteří se přesouvají do Středočeského kraje, tak ani investorů. Ti se proto poohlížejí po jiných příležitostech ke zhodnocení svých finančních prostředků a rekreační projekty v atraktivních rekreačních lokalitách pro ně představují lákavou možnost zhodnocení kapitálu.


  V centru pozornosti horská střediska
   
  Pořízení nemovitosti na budoucí pronájem patří podle odborníků ze společnosti ChytryHonza.cz mezi investice s až 5% roční návratností, což představuje mnohem lepší zhodnocení než zisk ze spořicího účtu nebo státních dluhopisů. 
   
  „Uložení peněz do nemovitosti je u klientů stále bráno jako nejbezpečnější umístění finančních prostředků, protože jde o jedinou investici, na kterou si můžete od banky půjčit peníze, a navíc získáte fyzické vlast“nictví. Nemovitost tak můžete kdykoliv začít sami užívat, například pro ubytování někoho z rodiny, říká hypoteční specialista Daniel Horňák ze společnosti ChytryHonza.cz. 

   
  Zájem o investiční byty tak stále roste a jejich podíl v některých developerských projektech dosahuje až 40 %. Vlivem zdlouhavého povolovacího procesu a nedostatku stavebních pozemků se však snižuje počet nových bytů, které by byly pro investory atraktivní. Ti proto začínají vyhledávat příležitosti mimo pražský trh, např. v horských středicích, jejichž obliba v posledních letech stále stoupá.

  „Horské apartmány často plní dvě základní funkce: rekreační a investiční. Jejich majitelé zde mohou strávit příjemnou dovolenou a následně je pronajmout a rychleji tak splatit hypotéku nebo uspořené peníze dále investovat. V resortu Aldrov Apartments & Resort se navíc nebudou muset o nic starat a jen si užívat relaxace při sportu nebo wellness. Celoročně zde totiž bude působit hotelová služba, která obstará kompletní servis i s pronájmem nemovitosti,“ konstatuje Jan Jerie, ředitel společnosti Crescon.


  Bezpečná investice se zajímavým zhodnocením 
   
  Jednotlivé apartmány v Aldrov Apartments & Resort jsou určené na prodej do osobního vlastnictví a k následnému rekreačnímu bydlení s pronájmem po zbývající část roku.

  „Komerční pronájem apartmánů v době, kdy je majitelé nebudou využívat, s sebou přinese stabilní výnos, který se bude dle obsazenosti areálu pohybovat kolem 4 % po odpočtu provozních nákladů a před zdaněním. Lepší představu si mohou zájemci o koupi udělat na základě výpočtu na webu projektu, kde zadají cenu apartmánu, obsazenost komplexu, poměr vlastních prostředků a hypotečního financování a dobu splácení hypotéky a zjistí tak výnos z pronájmu a pravidelnou měsíční splátku hypotéky,“ vysvětluje Jan Jerie. 


  Při koupi apartmánu 2 + kk v ceně 5,3 mil. Kč, který bude financován z 50 % z vlastních zdrojů a z 50 % z hypotečního úvěru na 20 let při úroku 2,8 %, bude měsíční splátka hypotéky při 50% obsazenosti komplexu orientačně činit 14 600 Kč a roční výnos z pronájmu 212 400 Kč. V přepočtu na jednotlivé měsíce tak kupující zcela pokryje splátky hypotéky a zbytek ušetří. Navíc oproti investici do standardního bytu se mu o pronájem a správu nemovitosti postará hotelová služba. Nebude tedy muset řešit inzerci, úklid, ubytovávání hostů nebo drobné opravy, které bývají s pronajímáním bytů spojené.


  Luxusní resort s hotelovým servisem
   
  Aldrov Apartments & Resort, který vyroste v lokalitě obce Vítkovice nedaleko Špindlerova Mlýna, představuje luxusní rezidenční areál s hotelovým servisem. V osmi z celkem dvanácti horských chat bude rozmístěno 139 plně vybavených apartmánů v dispozicích 1+ kk až 4 + kk a velikostech do 120 m2, které doplní kryté parkovací stání a sklepní kóje pro uložení sezónního vybavení.

  Další budovy budou vyčleněny pro nadstandardní hotelový servis včetně služby concierge, malou pekárnu, prodejnu lokálních potravin, restauraci s vinným barem, půjčovnu zimního vybavení, horských kol a elektrokol nebo wellness s řadou relaxačních procedur: bazénem, vířivkou, několika typy saun nebo vyhřívanou místností, tzv. tepidáriem. Součástí resortu bude také stylová krkonošská hospoda. Majitelé apartmánů a hosté budou moci využít i dětský lanový hrad, sportovní hřiště, lezeckou stěnu, venkovní cvičiště jógy nebo relaxovat na některé ze slunečných teras.

   
  SDÍLET
  Další podobné články