Parková čtvrť: prodej bytů v dlouho očekávaném rezidenčním projektu zahájen

 • Parková čtvrť: prodej bytů v dlouho očekávaném rezidenčním projektu zahájen
  Začátkem května zahájila společnost Central Group prodej bytů v dlouho připravovaném a architektonicky jedinečném projektu Parková čtvrť v Praze 3. Na konci května pak pro velký zájem spustila i prodej dalších více než sto bytů druhé etapy projektu, do kterých se jejich budoucí obyvatelé budou moci nastěhovat na jaře 2024. Central Group tak zahájil realizaci výstavby na prvním z mnoha brownfieldů, které má ve svém portfoliu.

  Tady, stejně jako jinde na brownfieldech, se příprava táhla řadu let. Zejména na těchto zanedbaných a někdy doslova zpustošených lokalitách je výstavba komplikovaným procesem, který nezřídka trvá i 10 až 15 let. 

  Moderní rezidenční čtvrť vznikne na místě bývalého Nákladového nádraží Žižkov

  Konečným výsledkem tohoto úsilí je unikátní proměna severní části Nákladového nádraží Žižkov, kde vznikne nová dynamická rezidenční čtvrť s 1,5hektarovým parkem, promenádou se zelení a vodními prvky. Její součástí budou i prostory pro obchody, služby, restaurace a kavárny a také velká mateřská škola se zahradou. Celkovou urbanisticko-architektonickou koncepci území zpracoval renomovaný ateliér Jakuba Ciglera.

  Investor tedy nenabízí jen nové byty, ale bydlení v atraktivní nové čtvrti s promyšlenou koncepcí.

  Proměna této části Prahy 3 začne od Basilejského náměstí 

  „Poptávka na rezidenčním trhu nabrala v posledních 12 měsících obrovské tempo. Prodeje nových bytů jsou největší za deset let. Příkladem je i Parková čtvrť, kde již máme rezervovánu či prodánu většinu bytů zařazených do nabídky teprve na začátku května. Proto nyní zahajujeme prodej další etapy,“ uvedl zakladatel a šéf Central Group Dušan Kunovský při zahájení prodeje bytů II. etapy.

  Parková čtvrť v pohledu od Basilejského náměstí

  Parková čtvrť je jedním z největších a nejočekávanějších rezidenčních projektů v Praze a dosud největší projekt Central Group. Díky poloze na dosah centra vznikne unikátní lokalita pro nové bydlení a zároveň i příležitost pro výhodnou investici. Z místa je to jen 5-8 minut pěšky na metro a 10 minut tramvají na Václavské náměstí. Dopravní dostupnost lokality navíc v budoucnu zlepší nová tramvajová trať, která povede sousední jižní částí bývalého nákladového nádraží, kde své plány rozvíjí společnost Sekyra Group. 

  Parková čtvrť přinese do Prahy spoustu zeleně

  Celý koncept stojí na tom, vytvořit novou dynamickou městskou čtvrť. Aby tato lokalita skutečně žila, budou v přízemí bytových domů prostory pro obchody, služby, restaurace a kavárny. Součástí projektu bude také velká šestitřídní mateřská škola se zahradou. Co tuto lokalitu skutečně charakterizuje, je zeleň. Tento projekt je opravdu unikátní a jsem si jist, že to bude skvělé místo pro život,“ říká Dušan Kunovský.

  Součástí projektu Parková čtvrť je i mateřská škola

  Dominantou čtvrti bude velký veřejný park o rozloze 1,5 hektaru, který naváže na přilehlý park Židovské pece. Lokalitou povede pěší zóna se vzrostlými stromy a vodními plochami pro relaxaci. Bohatá zeleň a mnoho drobných obchodů a služeb v přízemí domů vytvoří živý veřejný prostor.

  Koncepce Parkové čtvrti vznikla na základě architektonické soutěže

  Za jedinečným architektonickým řešením Parkové čtvrti stojí devět předních ateliérů, které vytvořily celkem 21 různých konceptů. Nová rezidenční čtvrť si ale i přes velkou architektonickou rozmanitost zachovává jednotící linii. Tu zajišťuje celková urbanisticko-architektonická koncepce území ve zpracování renomovaného ateliéru Jakuba Ciglera. V rámci projektu byly navrženy polouzavřené městské bloky, které vycházejí z tradice typické pro Vinohrady a Žižkov.

  Parková čtvrť architektonicky navazuje na blokovou zástavbu Žižkova a Vinohrad

  Luxusní byty s klimatizací a zdravou rekuperací

  Architektonicky unikátní domy se zelenými střechami, obložením z kamene a s dalšími designovými prvky, nabídnou velký výběr moderních bytů s promyšlenými a efektivními dispozicemi 1 + kk až 5 + kk. Byty jsou navrženy ve vysokém standardu provedení, ve kterém nechybí dřevěné podlahy s vytápěním, luxusní designové koupelny či klimatizace a rekuperace pro komfortní a zdravé prostředí uvnitř bytu. Většina bytů má podzemní parkovací stání, sklep a také stále žádanější venkovní prostor – balkon, terasu, lodžii nebo předzahrádku. V projektu se počítá i s přípravou pro napojení nabíjení elektromobilů.

  Parková čtvrť se tak zařadila vedle Smíchov City a proměny Rohanského ostrova (Riviera Karlín a Diamanty Karlín mezi nejsledovanější projekty, které mění dříve zanedbané území v těsném kontaktu s centrem Prahy.
   
  SDÍLET
  Další podobné články