JRD se chystá dát do prodeje až 800 nových bytů

 • JRD se chystá dát do prodeje až 800 nových bytů
  Společnost JRD, která se orientuje na výstavbu projektů se zdravým a environmentálně šetrným bydlením, plánuje v následujících dvou letech uvést na trh až 800 nových bytů a pokračovat v rekordních investicích do akvizic pozemků pro budoucí výstavbu, jako např. v Troji a na Barrandově. Také odstartovala kampaň na podporu zdravého vnitřního prostředí v budovách, které cílí na šíření osvěty o jednotlivých aspektech zdravého bydlení.

  Díky prodeji 176 bytů, 4 rodinných domů, 4 komerčních prostor a 21 pozemků výrazně překonala ekonomické výsledky z minulých let, oproti roku 2019 navýšila své tržby o 35 %. 

  „Mimořádná opatření spjatá s nemocí COVID-19 na nás naštěstí neměla žádný podstatný vliv. Na řešení složitých situací nás totiž připravily již bohaté zkušenosti z pražského realitního trhu, který je dlouhodobě paralyzovaný zdlouhavým povolovacím procesem a nedostatkem zaměstnanců stavebních firem. Nemuseli jsme proto slevit nic ze svých priorit, jimiž jsou příprava šetrných rezidenčních projektů s kvalitním vnitřním prostředím, nákup stavebních pozemků a intenzivní spolupráce s osvědčenými i novými dodavateli, partnery a investory. Letos bychom rádi prodali nejméně 150 jednotek a investovali 600 mil. Kč do akvizice stavebních pozemků. Postupně tak plánujeme dosáhnout prodeje bytů v celkové hodnotě až 3 mld. Kč ročně a zařadit se mezi tři největší pražské developery,“ konstatuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD. 

  Bohdalecké kvarteto

  Portfolio společnosti JRD aktuálně tvoří 7 pražských environmentálně šetrných projektů s celkem 631 byty, 7 rodinnými domy a přibližně 20 komerčními prostory. Ty doplňuje mimopražský rezidenční areál Touškovský háj s 94 stavebními pozemky a Rezidence Silver Port se 70 byty, které developer prodává pro investora Rezidence Na Palouku. Z daných projektů se aktuálně staví Kratochvíle Stochovská, Na hvězdárně Třebešín, Green Port Strašnice, Rezidence Michelangelova, Touškovský háj a Rezidence Silver Port. K zahájení výstavby se blíží Bohdalecké kvarteto a Císařská vinice

  „V letošním roce jsme zatím představili jako novinku Vital Kamýk, po němž by měly následovat další projekty v Praze 12 a Praze 9. Navíc již máme zakoupené rozsáhlé stavební pozemky v lokalitách pražské Troji a Barrandova. V období 2021 - 2022 bychom tak mohli uvést na trh až 800 zdravých bytů všech kategorií od malometrážních po skutečně luxusní. Věříme rovněž, že nazrál čas, abychom přestali být vnímáni pouze jako rezidenční developer. Již brzy se proto chystáme vstoupit do komerčního segmentu,“ dodává Jan Řežáb, majitel JRD. 

  Vital Kamýk

  Developer také v minulém roce pokračoval v úzké spolupráci s Univerzitním centrem energeticky efektivních budov ČVUT v Praze (UCEEB) a s dalšími oborovými organizacemi (Centrem pasivního domu, Českou radou pro šetrné budovy, Asociací developerů a Asociací pro rozvoj trhu nemovitostí) v šíření osvěty o významu zdravého bydlení. Cílem jeho rozsáhlé kampaně, jejíž součástí byly např. videospoty s netradičními zvířecími hosty, bylo přiblížit lidem základní aspekty zdravého bydlení (čerstvý vzduch, přirozené osvětlení a tepelný a akustický komfort) a přispět k tomu, aby se zdraví dostalo do povědomí lidí jako jedno z nejdůležitějších kritérií při výběru nového domova. Ve svých projektech totiž klade největší důraz právě na kvalitu vnitřního prostředí, zajištěnou využitím inovativních technologií a udržitelných materiálů.

  Titulní foto: Císařská vinice
   
  SDÍLET
  Další podobné články